Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2018/2019:
►18. roč. celoslovenskej výtvarnej súťaže „Novoročenky 2019“-Rimavská Sobota/SR:
Čestné uznanie 
-  v 1. kategórii  - Veronika DobranskáČestné uznanie 
-  v 2. kategórii  - Bogdana StudenkováČestné uznanie 
-  v 2. kategórii  - Simona HavasiováČestné uznanie 
-  v 3. kategórii  - Anna Grešová
►Okresné kolo celoslovenskej výtvarnej súťaže„Vesmír očami detí“ –Košice/SR: 
3. miestov 4. kategórii ZUŠ -Eliška Sabolová
2. miestov 5. kategórii ZUŠ -  Lukáš Bácskai  
3. miestov 5. kategórii ZUŠ – Eva Adamišinová
►Regionálne kolo celoslovenskej výtvarnej súťaže „Staň sa požiarníkom“– Medzev/SR:
3.miestov 4. kategórii-  Katarína Luptáková
3. miestov 5. kategórii-  Erik Szallacsi
► 8. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Kolorit slovenského ornamentu 2018“ – Košice/SR:                                                                                                                                                                                       1. miesto – B-kategória - Laura Izáková   1. miesto – C-kategória - Daniela Stuparová 
1.miesto– C-kategória - Laura Obušeková   
1. miesto– E-kategória - Katarína Orsag   
Cena SEM Humno– B-kategória - Ema Zeleňáková  
Čestné uznanie– D-kategória - Michaela Lengyelová   
►Výtvarná súťaž „Ako plynul čas 2018“– Košice/SR:
1. miesto Lauren Sirotňáková  1. miesto - Nela Grinčová
1. miesto - Matej Kovalčík
►4. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže„Csontváryho túlavé topánky“– Sabinov/SR: Cena poroty Viktória Bukátová 
►22. roč. celoslovenskej a 15. roč. medzinárodnej výstavy „Szabóov grafický Lučenec“– SR:
3. miesto- Denis Šimko►Krajská súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby Košická paleta 2019"- Košice/SR:
CENA- kategória 15-25 rokov - Adam Hrehor 
►Celoslovenská výtvarná súťaž "Vesmír očami detí" - Hurbanovo/SR:
1. miesto– 5.kategória -Lukáš Bácskai
►15. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Maľovaná ZUŠ-ka"- B. Bystrica/SR:  
Cena ExEquo -Lenka Kudelásová  Cena ExEquo - Boglárka SzabóZlaté pásmo - Lukáš Bácskai 
►Regionálne kolo výtvarnej a literárnej tvorby „HRONCOART 2019“– Košice/SR:
1. miesto - Simona Dučaiová
2. miesto- Jolana Vitahyiová
2. miesto- Alica Jalčová 
3. miesto- Chanel Jankovičová
2. miesto- Laura Kišš
►Celoslovenská výtvarná súťaž „Anjel Vianoc 2018“– Poprad/SR:
Cena za kolekciu prác ZUŠ-VO Kováčska 43, Košice  (Tamara Juhásová, Ema Zeleňáková, Petra Sajkslová)
►37. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Malý Bitolský Monmartre 2019“– Bitola/Macedónia: 
Zlatá paletaAmélia Bachurová  Čestné uznanieKristína Ivanová 
► 8. ročník literárno-výtvarnej súťaže „Staň sa ilustrátorom“– Medzev/SR: 
2. miesto- 4. kategória – Adam Semančík
1. miesto – 4. kategória – Viktória Furiková
1. miesto – 3. kategória – Barbora Stahovcová 
1. Cena porotyIvana Leľová
Cena KC MedzevJanka Hatalová Katarína Kučová Viktória Žatková  Nikola Klubertová   Petra Sakslová 
► Výtvarná súťaž „Music Journal 2019“– Košice/SR:
2. miesto – 2. kategória – Jakub Gašpar 
►15. roč. výtvarnej súťaže „Koláže rozprávajú“– Košice/SR:
3. miesto- 4. kategória – Filip Štempeľ 
►14. roč. výtvarnej súťaže „Moje mesto“– Košice/SR: Čestné uznanie
– 4. kategória – Adela Andrejková
►12. roč. výtvarnej súťaže „Zdravé mesto Košice“– Košice/SR:
Cena - 4. kategória – ZUŠ – Natália Daňková
*
Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku  2017/2018:
Krajská súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby v KSK „ Košická paleta 2018“– Košice/SR:
Cenav kategórii do 25 rokov - Adam Hrehor
Cenav kategórii do 25 rokov – Štefan Štec
►19. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Radosť Európy 2017“- Belehrad/Srbsko:
 Individuálna cena  – Zoltán Šándor
►14. roč. Výtvarnej súťaže „Koláže rozprávajú“ – Košice/SR:
1. miesto (kategória ZUŠ) – Eliška Mišková
3. miesto (kategória ZUŠ) – Ivan Filčák 
►16. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Hyvinkkää 2017“– Hyvinkkää/Fínsko:
Čestné uznanie– Hana Zummerová
Čestné uznanie– Sófia Ferková
►2. roč. Celoštátnej výtvarnej súťaže „Petrohrad očami detí 2017“ – Lučenec/SR:
1. miesto (II. kategória) – Janka Homzová
 Čestné uznanie(II. kategória) – Damiána Árvaiová
1. miesto (VI. kategória) – Barbora Bezáková
► Celoštátna výtvarná súťaž „Anjel Vianoc 2017“– Poprad/SR:
Čestné uznanie(kategória ZUŠ) – Adam Petro
►33. roč. okresného kola výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“ – Košice/SR:
IV. kategória ZUŠ – 3. miesto– Jakub Čulko 
postup do celoslovenského kola – Hana Borošová 
V. kategória ZUŠ – 1. miesto– Martina Takácsová 
postup do celoslovenského kola – Lukáš Csontos
►8. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Môj zelený svet“- Rzeszow/Poľsko:
 Zlaté pásmo (2. kategória) – Flávia Gerendová
►54. roč. Celoštátnej výtvarnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby
„Výtvarnéspektrum 2017“ – Trenčín/SR:
Cenav kategórii do 25 rokov - Adam Baník
►5. roč. Bienále detskej výtvarnej tvorby „GABI 2018“– Galanta/SR:
 Čestné uznanie– Alexandra Vandžurová
►Výtvarná súťaž„Zdravé mesto Košice“– Košice/SR:
Cena za prácu – Ema Szulc
► 3. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Mesto budúcnosti“ - Bratislava/SR:                                                                                                                                               2. miesto(3. kategória) – Marko Sarka
►22. roč. celoštátnej výtvarnej súťaže „Dúha 2018“ – Prešov/SR: 
Čestné uznanie (IV. Kategória-ZUŠ) – Peter Tichý
►37. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Malý Bitolský Monmartre 2017“ – Bitola/Macedónsko:
Čestné uznanie Nela Gondová  
Čestné uznanie – Janka Homzová
► 8. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže„Kolorit slovenského ornamentu 2018“ – Košice/SR:
1. miesto – B-kategória - Laura Izáková   
1. miesto – C-kategória - Daniela Stuparová  
1. miesto– C-kategória - Laura Obušeková 
1. miesto– E-kategória - Katarína Orsag
Cena SEM Humno– B-kategória - Ema Zeleňáková
Čestné uznanie– D-kategória - Michaela Lengyelová
► 21. roč. celoslovenskej a 14. roč. medzinárodnej výstavy „Szabóov grafický Lučenec“ – SR:
2. miestoPetra Kukurová
3. miestoHana Jergušová
►Výtvarná súťaž „Ako plynul čas 2018“– Košice/SR:
1. miesto -  Lauren Sirotňáková 
1. miesto Nela Grinčová
1. miesto Matej Kovalčík
►4. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže„Csontváryho túlavé topánky“– Sabinov/SR:                                                                                                                                     Cena poroty – Viktória Bukátová
►Výtvarná súťaž „Hroncoart“ – Košice/SR:                                                                                                                                                                                         1. miesto - kategória ZUŠ – Kristína Ivanová
1. miesto - kategória ZUŠ – Laura Preščáková  
2. miesto - kategória ZUŠ – Soňa Strňanská
2. miesto - kategória ZUŠ – Viola Vaitovičová
2. miesto - kategória ZUŠ – Nina Ďuricová  
3. miesto - kategória ZUŠ – Daniel Senčár
3. miesto - kategória ZUŠ – Anna Doliňáková

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2015/2016:

• Celoslovenská výtvarná súťaž pre žiakov ZŠ a ZUŠ „KRÍDLA FANTÁZIE 2015“: Víťazná práca – Luka Fedák Víťazná práca – Lucia Kovacsová Víťazná práca – Kristína Krišková Víťazná škola – ZUŠ-VO Kováčska 43

• Celomestská výtvarná súťaž „Koláže rozprávajú“ – Košice/SR: 1. miesto (kat. ZUŠ) – Peter Tichý 2. miesto (kat. ZUŠ) – Bibiana Sotáková

• Okresné kolo Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“ – Košice/SR:
kategória ZUŠ č. 4 - 2. miesto – Ema Lola Škombárová
kategória ZUŠ č. 4 - 1. miesto – Simona Ivanecká
kategória ZUŠ č. 4 - 2. miesto – Michaela Lengyelová

• 5. ročník regionálnej výtvarnej súťaže „Staň sa požiarnikom“ – Medzev/SR:

1. miesto (4. kategória ZUŠ) – Jakub Sýkora
3. miesto (5. kategória ZUŠ) – Lukáš Jelč Špeciálna cena – Lenka Kudelásová Cena pre školu – ZUŠ-VO Kováčska 43

• 4. ročník Celoslovenskej detskej výtvarnej súťaže „Ríša fantázie 2016“ – Lučenec/SR:
Čestné uznanie (kategória 16-19 rokov) – Denisa Randušková

• XI. ročník výtvarnej súťaže „Mesto Košice“ – Košice/SR: 3. miesto (kategória ZUŠ) – Šárka Vráželová

• Výtvarná súťaž „Krásne a zdravé Košice“ – Košice/SR: Cena za prácu (kategória ZUŠ) – Maximilián Repko
Cena za prácu (kategória ZUŠ) – Zuzana Nemčíková

• 6. ročník výtvarnej súťaže „Kolorit slovenského ornamentu“ – Košice/SR: Víťazná práca – Nela Gondová Víťazná práca – Viola Vaitovičová, Víťazná práca – Laura Fiľaková

• XI. ročník výtvarnej súťaže „Malé grafické formy 2016“ – Vrútky/SR: Mimoriadna cena – Martin Repický

• XII. ročník celoslovenskej prehliadky výtvarných odborov ZUŠ „Maľovaná Zuška 2016“- Banská Bystrica/SR:
Zlaté pásmo – 1. kategória – Sofia Tara Matyi
Zlaté pásmo – 1. kategória – Tanja Domaracká
Zlaté pásmo – 3. kategória – Nela Alezárová

• Výtvarná súťaž „Dielo Tvojich rúk“ – Topoľčany/SR: 1. miesto (4B. kategória ZUŠ) – Daniel Takáč 2. miesto (6A. kategória ZUŠ) – Miriam Ciglanská 3. miesto (6A. kategória ZUŠ) – Laura Fiľaková

• 2. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Zlatý drak 2016“ – Liptovský Mikuláš/SR : Čestné uznanie – Petra Sakslová

• Celoslovenské kolo výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“ – Hurbanovo/SR:
Víťazná práca (5. kategória ZUŠ) – Simona Ivanecká

• 22. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Bienále Fantázie 2016“ – Martin/SR: Čestné uznanie – Radka Renčková Čestné uznanie – Laura Izáková Čestné uznanie – Sára Csalová

• 44. roč. medzinárodná detská výtvarná prehliadka „Lidice 2016“ – Lidice/ČR: Čestné uznanie – Tobias Safko Čestné uznanie – Katarína Sokolová

• 2. roč. výtvarnej súťaže „Mesto budúcnosti“ – Lučenec/SR: 3. miesto (3. kategória) – Andrej Pollák
Čestné uznanie – Denis Šimko

• Medzinárodná detská výtvarná súťaž „Gorlice 2016“ – Poľsko: Cena za prácu – Dominik Popovič

• 2. roč. medzinárodnej detskej výtvarnej výstava „Zlatý drak 2016“ – Liptovská Štiavnica/SR: Cena za výnimočnú výtvarnú prácu – Elena Kravcová Čestné uznanie – Katarína Lásková

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2014/2015:

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Jablko“ – Bratislava/SR: Čestné uznanie v 3. kategórii – Bianka Šimková

• 19. roč. Medzinárodná výtvarná súťaž „Toruň 2014“ – Toruň/Poľsko: Čestné uznanie – Natália Toporková, Jakub Čeman, Samuel Křešťák, Katarína Sokolová, Andrea Bačová, Karol Merta, Filip Slezák, Tobias Safko Lenka Butalová

• 11. ročník výtvarnej súťaže „Koláže rozprávajú“ – Košice/SR: kategória ZUŠ: 1. miesto - Tobias Safko 2. miesto - Sebastián Safko

• 3. ročník - Celoslovenská výtvarná súťaž – „Rodina bez cigariet“ – Skalica/SR: Cena organizátora – Karolína Schőnová
Cena organizátora – Zuzana Tabačková
Cena organizátora – Jana Hatalová
Cena organizátora – Jakub Mach

• 30. ročník okres. kola celoslovenskej súťaže „Vesmír očami detí“ – Košice/SR: 3. miesto v kat. ZUŠ – Karel Saksl postup do celoslovenského kola v kat. ZUŠ – Peter Filip Tichý – Alexander Janoško

• 3. ročník - Celoslovenská výtvarná súťaž – „Ríša fantázie 2015“ – Lučenec/SR: 2. miesto - kategória /16 - 19 rokov/ - Róbert Ondica Čestné uznanie - kategória / 8 – 11 rokov / - Karol Merta

• Celoslovenská výtvarná súťaž – „Bienále figúry 2015“ – Trenčín/SR: Čestné uznanie - kategória / 12 – 14 rokov / - Alexandra Maximová

• Celoslovenská súťaž výtvarných prác žiakov ZUŠ – „Maľovaná ZUŠka 2015“ – Banská Bystrica/SR:
Zlaté pásmo (II. kategória) – Jakub Antala
Zlaté pásmo (III. kategória) – Patrícia Jusková
Zlaté pásmo (III. kategória) – Jakub Antala

• X. ročník výtvarnej súťaže „Moje mesto“ – Košice/SR: 1. miesto - (IV. kategória (ZUŠ) - Lea Sakáčová Čestné uznanie - (IV. kategória (ZUŠ) - Karin Maliňáková

• XVII. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „Bohúňova paleta“ – Dolný Kubín/SR:
Strieborné pásmo – (maľba) - Zuzana Tobakošová
Bronzové pásmo – (maľba) - Michaela Velgosová
Čestné uznanie – Ester Buráková, Patrik Jančary, Michaela Leľová, Ema Straková, Radko Kimak
Pamätný list – ZUŠ-VO Kováčska 43

• Výtvarná súťaž „Krásne a zdravé Košice“ – Košice/SR: Cena za prácu – Filip Slezák
Cena za prácu –Terézia Labaničová
Cena za prácu – Boris Šaršan

• V. ročník výtvarnej súťaže „Kolorit slovenského ornamentu“ – Košice/SR: Cena Humna - Eva Sekáčová

• 1. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „Zlatý drak 2015“ – Ružomberok/SR:
Čestné uznanie – Lukrécia Mertová
Čestné uznanie – Laura Petrášová

• Celoslovenská výtvarná súťaž – „Detská mapa sveta 2015“ – Bratislava/SR:
Cena za prácu – Ľubomíra Weissová Cena za prácu – Karin Maliňáková

• Celoslovenská výtvarná súťaž – „Cesta čiary“ - Kremnica/SR:Bronzové pásmo – Barbora Zakršmídová
Osobitná cena – ZUŠ-VO Kováčska 43
(za lineárne spracovanie čiar)

• 19. ročník Celoslovenskej výtvarnej súťaže Dúha– Stará Ľubovňa/SR:

Čestné uznanie – Lenka Kudelásová

• 10. ročník - Celoslovenská výtvarná súťaž – „Dielo tvojich rúk 2105“ – Topoľčany/SR:
miesto - (VI. kategória – ZUŠ – za grafiku) – Zuzana Burdová

• 20. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže „ZELENÝ SVET 2015“ – B. Bystrica/SR:
Cena za prácu – Ursuľa Ondrusková

• 16. roč. Medzinárodná výtvarná súťaž „Radosť Európy“ – Belehrad/Srbsko:
II. cena za kolekciu prác – žiaci - Gabriela Gaálová, Jakub Mach,
Barbora Butalová, Alexandra Ziková,
Daniela Kopčová, Eva Davidovová
II. cena za kolekciu prác – pedagógovia - Ak. mal. Jozef Novikmec
Mgr. Milan Hanák
Mgr. Andrea Martinová
Čestné uznanie - Luka Fedak, Ester Buráková, Natália Mozešová

• Celoslovenská výtvarnú súťaž „KRÍDLA FANTÁZIE 2015“ – Bratislava/SR:
Cena poroty – Kristína Krišková, Lucia Kovácsová, Luka Fedak

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Zlatý drak 2015“ – Ružomberok/SR:

Čestné uznanie – Laura Petrášová
Čestné uznanie – Lukrécia Mertová

• Celoslovenskú výtvarnú súťaž ZUŠ „V ríši divov 2015“ – Červený kláštor/SR:
miesto - (kategória do 15 rokov – kresba) – Karin Brandeburová
miesto - (kategória do 15 rokov – kresba) – Barbora Butalová

• Celoslovenskú výtvarnú súťaž „Výtvarno-hudobné nálady 2015“ – Zvolen/SR:
Zlaté pásmo – Karol Merta
Zlaté pásmo – Barbora Čemanová
Zlaté pásmo – Miriam Horváthová
Zlaté pásmo – Andrea Bohovicová
Strieborné pásmo – Michaela Baraničová
Bronzové pásmo – Rebeka Forray
Bronzové pásmo – Uršula Ondrušková
Čestné uznanie – Viktória Maruchničová, Laura Kopčová, Damiana Arvayová

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2013/2014:

• Celoštátna súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby „VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2013“ – Trenčín/SR:
Cena (Kategória A – do 25 rokov) - Laura Fiľaková

• Celoštátna súťaž amatérskej fotografie „AMFO 2013“ – Levice/SR:
2. cena – (autori do 16 rokov – farebná Fotografia) - Laura Fiľaková

• 10. roč. Výtvarná súťaž ,,Koláže rozprávajú“ – Košice/Slovensko:
1. miesto (v kategórii ZUŠ) – Lucia Kovácsová
2. miesto (v kategórii ZUŠ) – Dušan Orság
Čestné uznanie (v kategórii ZUŠ) – Viktória Koščáková

• 16. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „ Bohúňová paleta 2013“ – Dolný Kubín/SR:
Zlaté pásmo – v kategórii „kresba“ – Michaela Čavargová
Strieborné pásmo – v kategórii „maľba“ – Natália Jacková
Zlaté pásmo – v kategórii „grafika“ – Diana Kažová
Zlaté pásmo – v kategórii „grafika“ – Andrea Bačová
Strieborné pásmo – v kategórii „grafika“ – Katarína Kozáková.
Strieborné pásmo – v kategórii „grafika“ – Jana Kaňuchová
Bronzové pásmo – v kategórii „grafika“ – Dominika Strišovská
Bronzové pásmo – v kategórii „grafika“ – Petra Jankurová
Pamätný list BP 2013 – ZUŠ-VO Kováčska 43

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Anjel Vianoc 2013“ – Poprad/SR:
Čestné uznanie – Miroslava Horváthová
Čestné uznanie – Simona Drozdová
Čestné uznanie – Soňa Suchá

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Veda a technika z minulosti do budúcnosti“ – Bratislava/SR:
3. miesto – II. kategória – Karin Tomková

• XXIX. ročník okresného kola Celoslovenskej súťaže „Vesmír očami detí“ – Košice:
IV. kategória ZUŠ – 2. miesto – Hubert Holéczy
V. kategória ZUŠ – 1. miesto – Tereza Petková

• Výtvarná súťaž ,,Krásne a zdravé Košice“ – Košice/Slovensko:
Hlavná cena – kategória ZUŠ: Šárka Vraželová
Hlavná cena – kategória ZUŠ: Ivana Krušková

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Veľkonočné a jarné zvyky na pohľadnici“ – Myjava/Slovensko:
1. miesto (v 2. kategórii) – Vlado Štrama
Cena poroty (za grafické prevedenie v 1. kategórii) – Žofi Szabó

• 9. roč. výtvarnej súťaže ,,Moje mesto“ – Košice/Slovensko:
Čestné uznanie – kategória ZUŠ: Tomáš Jenča
Čestné uznanie – kategória ZUŠ: Šarlota Lipkovičová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Zelený svet 2014“ – Banská Bystrica/SR:
1. miesto (v kategórii nad 15 r.) – Robert Ondica

• X. roč. celoslovenskej výtvarnej súťaže „Malé grafické formy 2014“ – Vrútky/SR:
Cena Mesta Vrútky – ZUŠ-VO Kováčska 43, Košice

• XVIII. roč. celoslovenskej súťaže výtvarnej tvorby „Dúha 2014“ – Stará Ľubovňa/SR:
Čestné uznanie – IV. kategória - ZUŠ: - Tobias Safko

• 21. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Bienále fantazie 2014“ – Martin/SR:
Cena Bienále fantazie – Zuzana Nemčíková
Čestné uznanie – Jakub Gašpar, Katarína Sokolová
Simona Gašincová, Karolína Naďová
Petra Polačková, Marko Pelegrín
Filip Slezák, Sára Pudelská
Petra Čedičová, Karel Saksl
Viola Vaitovičová, Dávid Sušina
Natália Mózešová, Stanislav Palík

• Krajská  súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby ,,Košická paleta 2014“ – Košice/Slovensko:
2. miesto v 1. kategórii - Jana Kaňuchová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Dielo Tvojich rúk 2014“ – Topoľčany/SR:
3. miesto v 5. kategórii ZUŠ – grafika – Katarína Kobanová

• XXXIII. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Malý Bitolský Monmartre 2014“ – Bitola/Macedónsko:
Zlatý štetec – Patrik Oros
Čestné uznanie – Gabriela Gaálová
Čestné uznanie – Jakub Sabadoš

• Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Výtvarno-hudobné nálady“ – Zvolen/SR:
Zlaté pásmo – Diana Olejárová, Petra Szénayová,
Nina Szabová, Barbora Baltovičová
Matúš Ondočko, Kristína Janovčíková Alexandra Guothová, Oliver Mihalus
Nikol Bandurčinová, Kristína Janovčíková

Strieborné pásmo – Michaela Weissová, Terézia Sekáčová
Gréta Kušnírová, Barbora Kafková
Viktória Tatranská, Natália Zuzana Jacková

Bronzové pásmo – Šimona Weissová, Sára Valentíková
Erik Lazár, Nina Majorošová,
Zora Kuruczová

• XX. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Prečo som na svete rád“ – Bratislava/SR:
Cena predsedu NR SR – Kristína Jarayová

• 42. roč. Medzinárodnej detskej výtvarnej výstavy „LIDICE 2014“ – Praha/ČR:
Medaila Lidická růže – za mimoriadne úspešnú kolekciu grafík
Čestné uznanie – Eliška Mišková, Katarína Prídavková
Zuzana Kudernáčová, Filip Slezák
Alexandra Bezeková, Katarína Kozáková

• 4. roč. výtvarnej súťaže „Kolorit slovenského ornamentu“ – Košice-SR:
Cena Skromného etnografického múzea Humno – Simona Ivanecká
Čestné uznanie – Lucia Rothová

• 6. roč. Celoslovenskej fotografickej súťaže „Svet mojim fotookom 2014“ – Urbanovo/SR:
Cena (I. kategória) – Claudia Rimarčíková
Cena (I. kategória) – Karin Brandeburová
Cena (I. kategória) – Diana Trubirohová
Čestné uznanie (I. kategória) – Miriam Hudáčková

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2012/2013:

• 4. ročník Celoslovenskej výtvarnej prehliadke „Slovensko, krajina v srdci Európy 2012“ – Bratislava/SR:
- Zvláštna cena poroty za kvalitnú kolekciu prác – ZUŠ-VO Kováčska 43

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Londýn 2012 – mesto olympijské“ – Bratislava/SR:
2. miesto (I. kategória) – Ivana Fieterová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Veda a technika z minulosti do budúcnosti“ – Bratislava/SR:
Špeciálna cena – Eva Dzuriaková
3. miesto (I. kategória) – Richard Labanc

• 15. ročník Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Piekno Beskidów i Bieszczadów“ – Gorlice/Poľsko:
Cena v kategórii 11-13 rokov – Jana Kaňuchová

• 28. ročník Medzinárodného bienále grafickej tvorby detí a mládeže „Toruň 2012“ – Toruň/Poľsko:
Čestné uznania - Filip Slezák, Mária Oravcová
Veronika Merkovská, Lukáš Bláha
Nela Gondová, Zuzana Burdová
Jakub Kováč, Mária Želwezníková

• 15. ročník Bienále výtvarnej súťaže „Novoročenky 2013“ – Rimavská Sobota/SR:
Čestné uznania – Andrea Bohovicová Alex Kordiak

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Barevný svět 2012“ – Třinec/Česká republika
3. miesto v III. kategórii – Simona Gašincová

• XV. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „ Bohúňová paleta 2012“ – Dolný Kubín/SR:
Bronzové pásmo v kategórii „maľba“ – Petra Stašková
Čestné uznania v kategórii „grafika“ – Zuzana Burdová

• XXVIII. ročník okresného kola celoslovenskej súťaže „Vesmír očami detí“ – Košice:
IV. kategória ZUŠ – 1. miesto – Karin Maliňáková
3. miesto – Štefán Derján
V. kategória ZUŠ – 1. miesto – Viktor Hrubý
postup do celoslovenského kola – Eduard Šulc

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Veľkonočné a jarné zvyky na pohľadnici“ – Myjava/SR
1. cena - 2. kategória (8-11 r.) – Emília Labudová

• Celoslovenská výtvarná súťaž žiakov ZUŠ „Novoročenky 2013“ – Rimavská Sobota/SR:
Čestné uznanie v I. kategórii – Sabína Kőverová
Čestné uznanie v II. kategórii – Andrea Bohovicová
Čestné uznanie v III. kategórii – Alex Kordiak

• 17. bienále detskej výtvarnej tvorby „Kanagawa 2013“ – Japonsko:

Víťazná cena – Lea TURZÁKOVÁ • Výtvarná súťaž ,,Zdravé mesto Košice“ – Košice/Slovensko: Hlavná cena – kategória ZUŠ: Barbora Madarsová Hlavná cena – kategória ZUŠ: Barbora Kabátová

• 7. roč. výtvarnej súťaže ,,Moje mesto“ – Košice/Slovensko: kategória ZUŠ – 1. miesto – Lenka Butalová.
3. miesto – Boris ŠARŠAN, 12 r.
Čestné uznanie – Timea HAVASI, 8 r.
Čestné uznanie – Lenka Kudelásová
Čestné uznanie – Tomáš Jenča

• 1.roč. súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby „Kolorit slovenského ornamentu“- Košice/Slovensko: 1. miesto (v kategórii do 15 rokov) - Barbora Zakršmídová
2. miesto (v kategórii do 15 rokov) - Ján Begala
Čestné uznanie - Flóra Tóthová

• 10. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Talent-umenie-kumšt“ 2012 – Žilina/SR:

2. miesto (v kategórii ZUŠ – Jakub Gerec • 5. roč. Celoslovenskej fotosúťaže žiakov ZŠ a SŠ „Svet mojim fotookom“ – Hurbanovo/SR: Cena v kategórii do 15 rokov – Laura Fiľaková

• Výtvarná súťaž ,,Príroda očami detí“ – Košice/Slovensko: 3. miesto – Kristína Butalová

• 6. roč. Celoslovenskej výtvarnej súťaže „Cesty za poznaním 2013“ – B. Bystrica/SR: 2. miesto (v 1. kategórii ) - Richard Marcin Cena Múzea SNP za kolekciu grafík - Zuzana Burdová Kristína Kramarčíková Zuzana Kudernáčová Andrea Bačová Alexandra Bezeková Peter Tatraj Simona Hermelyová Jana Kaňuchová Michal Stanko Zuzana Hroncová Mária Oravcová

• 41. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „ LIDICE 2013“ – Praha/ČR:

Čestné uznania – Štefan Derján, Karin Maliňáková Sófia Ferková, Katarína Prídavková

• Krajská súťaž amatérskej fotografie „AMFO 2013“ – Košice/SR: Cena – (autori do 16 rokov) Laura FIĽAKOVÁ

• 8. roč. Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Inštalácia 2013“ – Považská Bystrica/SR: Cena za sériu fotografií – ZUŠ-VO Kováčska 43, Košice

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2011/2012 :

• VIII. medzinárodná výtvarná súťaž VIANOČNÁ POHĽADNICA – Dolný Kubín/SR: 2. miesto v III. kategórii (kombinovaná technika) – Katarína Mudroňová

• 1. roč. výtvarnej súťaže „Mladá výtvarná tvorba 2011“ – Košice/SR: 3. miesto – Martin Lenko

• XXVII. ročník okresného kola celoslovenskej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ – Košice/SR: 1. miesto - IV. kategória ZUŠ - Adam Kubiš 2. miesto - IV. kategória ZUŠ - Jakub Semeši Postup do CSK - IV. kategória ZUŠ - Zdenka Bodnárová - Michaela Tomečková Postup do CSK - V. kategória ZUŠ - Juliana Gaľová - Adam Pankúch - Jakub Ružinský •  Výtvarná súťaž ,,Krásne a zdravé Košice“ – Košice/SR: 1. miesto v kategórii ZUŠ – Eliška Mišková Čestné uznanie – Ingrid Dudášová

• XX. Ročník medzinárodného Bienále Fantázie – Martin/SR: Cena BF – individuálna cena za originálny a výtvarne hodnotný vklad do témy BF – Dávid Lipkovič

• Výtvarná súťaž „Deň 112 očami detí“ – Košice/SR: 1. miesto v kategórii ZUŠ – Filip Hannel 3. miesto v kategórii ZUŠ – Lenka Kudelásová.

• Národné kolo výtvarnej súťaže MOV „Šport a olympijské hodnoty“ – Bratislava/SR:

Cena poroty - ZUŠ-VO Kováčska 43, Košice

•  Výtvarná súťaž ,,Moje mesto“ – Košice/SR:

Čestné uznanie v kategórii ZUŠ – Eduard Csermelyi

• Celoslovenská súťažná prehliadka prác žiakov výtvarných odborov ZUŠ „Maľovaná ZUŠka 2012“ - Banská Bystrica/SR:

Cena Ex Aeque - Zuzana Burdová

Čestné uznanie - Evelin Collins, Michal Smoleň Natália Masicová, Adam Bíša

• Krajská súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby „Košická paleta 2012“ –Košice/SR:

2. miesto (kategória A - 15-25 rokov) – Zuzana Hroncová
3. miesto (kategória A - 15-25 rokov) – Jana Hatalová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Vesmír očami detí“ – Hurbanovo/SR:

1. miesto v 5. kategórii – Adam Pamkúch

• 9. roč. celoslovenskej súťažnej výtvarnej prehliadky „Malé grafické formy“ – Vrútky/SR:

Cena detskej poroty – Dominika Gurská

• 14. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Bohúňova paleta“ – Dolný Kubín/SR:
Bronzové pásmo – (maľba) - Adam Pankúch
Bronzové pásmo – (maľba) – Roberta Belánová
Bronzové pásmo – (kresba) – Jakub Mach

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Dielo Tvojich rúk“ – Topoľčany/SR:

2. miesto (II. kategória ZUŠ - grafika) – Diana Olejárová

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Barevní svět“ – ČR/Poľsko:

3. miesto (3. kategória) – Simona Gašincová

• 40. roč. medzinárodnej výtvarnej súťaže „Lidice 2012“ – Praha/ČR:

Medaila „Lidická růže“ – za kolekciu grafík žiakov - Filip Slezák, Marek Pelegrín Judita Nagyová, Oliver Mihalus Soňa Klímová

Čestné uznanie – Bianka MECKOVÁ

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2010/2011 :
 
• Výtvarná súťaž „Stvorenie sveta“ – Košice / SR:

1. miesto v kat. 8-14 r. - Alexander Kordiak 1. miesto v kat.  8-14 r. - Laura Fiľaková
3. miesto v kat. 8-14 r. - Štefánia Hajsáková
2. miesto v kat. 15-18 r. - Kristína Butalová
3. miesto v kat. 15-18 r. - Roman Danko 
Cena poroty -  Zuzana Hudáková
Cena poroty - Timon Moško  

• Medzinárodná výtvarná súťaž „XVII. Bienále grafiky Toruň 2010“ – Toruň / Poľsko:

Cena – Tomáš Haragaľ

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Rainbow 2010“ – Zánka / Maďarsko:  

Zlatá medaila – Gabriela Lenďáková

Bronzová medaila – Patrik Strnisko
Bronzová medaila – Bruno Gerda
      
• Celoštátna výtvarná súťaž „Chrám Boží“ – Dunajská Streda / SR:  

Ceny – Tomáš Hifírek , Peter Marga, Daniela Mertová, Michaela Velgosová

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Shankar´s 2010“ – New Delhi / India:     

Cena – Aneta Bolvanová

Cena – Lenka Štefanková

• Celoštátna výtvarná súťaž „Geológia a životné prostredie“ – Bratislava / SR:
3. miesto v 2. kat. – Kristína Butalová
Čestné uznanie – Eva Pirická
Čestné uznanie – Lenka Mareková
Čestné uznanie – Gabriela Maximová

• Výtvarná súťaž „Vesmír očami detí“ – regionálne kolo - Košice / SR:   
3. miesto v IV. kat. ZUŠ – Lea Dučaiová
3. miesto v IV. kat. ZUŠ – Terézia Čiderová

 • Výtvarná súťaž „Vagón“ – Košice/ SR: kategória starších žiakov:

1. miesto – Adam Pankúch
2. miesto – Veronika Šulcová
3. miesto – Samuel Hajsák
 
• Regionálna výtvarná súťaž „MS v ľadovom hokeji 2011“ – Košice / SR:
1. miesto v kategórii ZUŠ – Erik Kundrát
 
• 16. Bienále Medzinárodnej výtvarnej súťaže „KANAGAWA“ – Tokio / Japonsko:
Cena za prácu – Alexander Takáč
 
• Výtvarná súťaž „Zdravé mesto Košice“ – Košice/SR:

3. miesto v kategórii ZUŠ – Diana Fúriková

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Let do vesmíru“ – Košice / SR:

Čestné uznanie – Martina Sapio

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2009/2010 :
 
• Medzinárodná výtvarná súťaž „Piekno Beskidów i Biesyczadów 2009“ - Gorlice/Poľsko: 
cena – Michal Smoleň
cena – Kristína Kramarčíková
cena – Simona Hermelyová
čestné uznanie – Simona Peková 

• Celoštátna výtvarná súťaž „Čo robím, aby som bol zdravý“- Bratislava/SR:

1. miesto – Dávid Seman
 
• Výtvarná súťaž EÚ „Veda pred 100 rokmi, veda za 100 rokov“ – Bratislava/SR:
1. miesto – Edmont Tomiq

• 15. ročník Medzinárodnej výtvarnej súťaže „Raz zelené, raz modré 2009“ – Toruň/Poľsko
Cena – Zuzana Písečná
Čestné uznanie – Kristína Straková
Čestné uznanie – Lea Feťková
Čestné uznanie – Mária Oravcová
Čestné uznanie – Judita Nagyová

• 6. ročník výtvarnej súťaže „Koláže rozprávajú 2009“ – Košice/SR:
Kategória ZUŠ: 1. miesto – Tamara Štefaniová
2. miesto – Adam Pankúch
3. miesto – Laura Murínová

• Výtvarná súťaž „Zdravé srdce“ – Košice/SR: IV. Kategória ZUŠ:    

Cena – Richard Labanc

• Výtvarná súťaž „Moje mesto 2009“ – Košice/SR:  kategória ZUŠ:  

1. miesto – Ema Jonecová
3. miesto – Erik Sikora
Čestné uznanie – Timon Moško

• Medziregionálna výtvarná súťaž „Pueri Fabri“ – Maďarsko:

1. miesto – Alexandra Bezeková
• Celoslovenská súťažná prehliadka „Malé grafické formy 2010“ – Vrútky/SR:
Čestné uznanie – Laura Kopčová
Čestné uznanie – Sára Malacká
 
• Celoslovenská výtvarná súťaž „Vesmír očami detí 2010“ – regionálne kolo Košice/SR:
1. miesto v kategórii ZUŠ – Ivana Fišerová
2. miesto v kategórii ZUŠ – Barbora Kabátová

 • Medzinárodná výtvarná súťaž „Bienále Fantazie 2010“ – Martin/SR:
Cena Bienále Fantázie – Dávid Seman
Čestné uznanie – Daniel Forrai, Matúš Molnár
Čestné uznanie – Katarína Kobanová, Petra Filipová
Čestné uznanie – Karol Merta, Nela Gondová
Čestné uznanie – Jakub Semeši, Judita Nagyová
Čestné uznanie – Kristína Straková, Richard Labanc
 
• Výtvarná súťaž „Prišiel čas obzrieť sa do minulosti“- Košice/SR:
miesto kategória ZUŠ – Petra Szénayová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Folklór vo farbách 2010“ – Poprad/SR:  

Cena – Zuzana Lešková
Čestné uznanie – Alexandra Bezeková
Čestné uznanie – Michaela Klepáčová

• Medzinárodná výtvarná súťaž „LIDICE 2010“/ Česká republika:

Čestné uznanie – Hana Jergušová
Čestné uznanie – Karin Brandeburová
Čestné uznanie – Mária Oravcová

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2008/2009 :

• 5. ročník výtvarnej súťaže Koláže rozprávajú – Košice/SR:

1. miesto – Alexandra Kardošová, 6 r.
2. miesto – Laura Fiľaková, 11 r.
Čestné uznanie – David Seman, 9 r.
Čestné uznanie – Lenka Štefanková, 10 r.

• XXIII. ročník výtvarnej súťaže Vesmír očami detí – regionálne kolo Košice/SR:
IV. kateg.: 1. miesto – Mária Luptáková
2. miesto – Jana Kaňuchová
3. miesto – Samuel Hajsák
V. kateg.: 1. miesto – Jakub Mach
postup do celoslovenského kola – Lenka Mareková
postup do celoslovenského kola – Michal Smoleň

• XVI. ročník Medzinárodného bienále grafiky – Toruň 2008 /Poľsko:

Čestné uznanie – Hana Jergušová
Čestné uznanie – Simona Drozdová
Čestné uznanie – Viera Molnárová
Čestné uznanie – Alexandra Bezeková
Čestné uznanie – Richard Labanc
Čestné uznanie – Emília Doničová
Čestné uznanie – Peter Tatraj
Čestné uznanie – Miroslav Bachura

• Výtvarná súťaž Moja rodina na tričku – Košice / SR:

3. miesto: – Hana Jergušová

• Výtvarná súťaž Riziká pri práci očami detí – Košice:

1. miesto – ZUŠ-VO Kováčska 43 za prácu žiaka Štefana Šteca

• 29. ročník celoslovenskej súťaže Detský výtvarný a literárny Trenčín 2009 – Trenčín / SR:

Cena Galérie M.A.Bazovského v Trenčíne – Michal Smoleň

• Výtvarná súťaž „Zdravé srdce“ – Košice / SR: IV. kategória - ZUŠ:

Cena – Rudolf Pastor Mimoriadna cena – Miroslava Gomolčáková

• Celoslovenská výtvarná súťaž Maľovaná ZUŠka 2009 – Banská Bystrica / SR:

Cena predsedu poroty – Alexandra Vargová
Zlaté pásmo – Lucia Turzáková
Zlaté pásmo – Gabriela Lenďáková

• IV. roč. Celoslovenská výtvarná súťaž Dielo tvojich rúk 2009 – Topoľčany / SR:

I. kategória – maľba: 2. miesto – Viktória Maruchničová

I. kategória – grafika: 1. miesto – Petra Szénayová

I. kategória – grafika: 2. miesto – Barbora Kavečanská
II. kategória – grafika: 2. miesto – Mária Železníková
III. kategória – maľba: 1. miesto – Miroslav Bachura

• Medzinárodná výtvarná súťaž Zánka 2009 / Maďarsko:

Hlavná cena - Roman Leško

Zvláštna cena - Simona Drozdová

Vecná cena - Katarína Vassová

Vecná cena - Katarína Prídavková
Vecná cena - Daniel Forrai
Čestné uznanie - Karin Brandeburová

• Medzinárodná výtvarná súťaž Lidice 2009 / Česká republika:

Čestné uznanie – Michal Smoleň

• Výtvarná súťaž Moje mesto 2009 – Košice / SR:

Čestné uznanie – Samuel Fialkovič Čestné uznanie – Nikola Wawreková

• XXIII. roč. celoslovenské kolo Vesmír očami detí 2009 – Hurbanovo / SR:

Víťazná práca V. kategórie - Michal Smoleň

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2007/2008 :

• XII. Medzinárodný festival detskej výtvarnej tvorby – „Goleniow 2007“ / Poľsko:
1. miesto - Miroslava Trávnicsková
2. miesto - Alexandra Bezeková
3. miesto - Anna Vojtovičová
Čestné uznanie - Peter Tatraj

• Výtvarná súťaž „Farby jesene 2007“ Košice/SR:

2. miesto - Simona Hermelyová
3. miesto - Mária Oravcová
Čestné uznanie - Juraj Bodnár

• 15. ročník - Košická matičná tvorivá jeseň 2007 – Košice/SR:

1. miesto - Beáta Špiláková
2. miesto - Anna Soročinová
3. miesto - Adam Baník
Čestné uznanie - Zuzana Husťáková
Simona Hermelyová

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Vianočná pohľadnica 2007“ – D. Kubín/SR:
1. miesto - Viera Molnárová

• Celoslovenská súťaž výtvarnej tvorby detí „Dúha 2008“:

Čestné uznanie - Zuzana Kravcová

• Celomestská výtvarná súťaž „Moje mesto“ – Košice/SR:

Cena poroty - Martina Hladká
Hana Jergušová
Dorota Bodnárová
Čestné uznanie - Miroslava Trávnicsková

• XIV. Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby „Raz zelené, raz modré“ - Toruň/ Poľsko:
Čestné uznanie - Michal Smoleň
Richard Labanc

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby - Bienále fantázie 2008 - Martin/SR:

Čestné uznanie - Jakub Harvaník
Daniel Forrai
Kristína Straková
Filip Hannel
Katarína Lásková
Nela Gondová

• XI. ročník medzinárodnej súťaže Bohúňova paleta 2006 – D. Kubín/SR:
Zlaté pásmo - Simona Drozdová
Strieborné pásmo - Tomáš Marhanský
Bronzové pásmo - Simona Hermelyová
Tomáš Zuna

• Celoslovenská detská výtvarná súťaž „Dielo Tvojich rúk“ – Topoľčany/SR:

1. miesto - Nikola Semanová

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Dúha 2008“ – Stará Ľubovňa/SR:

Čestné uznanie - Zuzana Kravcová

• Medzinárodná výtvarná súťaž „Nová Zagora 2008“ / Bulharsko:

Čestné uznanie - Viktor Klema
Viera Molárová

• III. ročník súťažnej prehliadky výtvarnej tvorby detí a mládeže „Orbis Pictus“ – Košice/SR:
Cena za maľbu - Ivana Fiterová
Nela Gondová
Cena za grafiku - Hana Jergušová
Cena za keramiku - Viktor Klema
Cena za prácu v materiáli - Tomáš Marhanský

• Výtvarná súťaž „Koláže rozprávajú“ – Košice/SR:

1. miesto - Laura Fiľaková


Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2006/2007 :

• Medzinár. súťaž detskej výtvarnej tvorby Shankar´s 2006 – New Delhi/India :
Strieborná medaila - Simona Hermelyová
Cena - Dana Vargovčíková

• Celoslovenská výtvarná súťaž ZUŠ Novoročenky 2007 – R. Sobota/SR:

1. miesto – Michal Smoleň
Čestné uznanie – Nela Gondová

• Okresné kolo XXII. ročníka Vesmír očami detí 2007– Košice/SR:

1. miesto (IV. kat.) – Michaela Maruchničová
2. miesto (IV. kat.) – Eduard Šulc
1. miesto (V. kat.) – Richard Labanc
Postup do celoslovenského kola – Erik Motýľ, Viera Molnárová

• X. roč. medzinárodnej súťaže Bohúňova paleta 2006 – Dolný Kubín/SR:

Zlaté pásmo – Sarah Vendrinská
Bronzové pásmo – Anna Vojtovičová
Čestné uznanie – Dominika Gurská

• XI. Medzinárodné bienále grafiky Toruň 2006 – Toruň/Poľsko :

Cena – Ivana Bohovicová
Cena – Barbora Capková
Čestné uznanie – Jana Kaňuchová
Čestné uznanie – Daniela Kobanová

• Celoslovenská súťažná prehliadka VO ZUŠ – Maľovaná ZUŠka 2007 – B. Bystrica :
Zlaté pásmo – Vratislav Madáč, Adam Pankúch
Miroslav Bachura, Richard Labanc
Michal Smoleň, Karin Brandeburová
Sellárová Diana, Miroslav Jakub
Čestné uznanie – Zuzana Kravcová, Ivan Bojtoš

• Celoslovenská detská výtvarná súťaž Dielo Tvojich rúk – Topoľčany/SR :

1. miesto - Daniela Mertová 2. miesto - Daniela Furdová
3. miesto - Anna Vojtovičová
Kristína Rolfová

• XII. roč. celoslovenskej súťaže Gorazdovo výtvarné Námestovo –Námestovo/SR:

Čestné uznanie – Nela Gondová

• Regionálne kolo súťažnej prehliadky tvorby neprofesionálnych výtvarníkov Košická paleta 2007 – Košice/SR :
1. miesto - Jarmila Mitríková
Čestné uznanie - Peter Marga, Barbora Vodrážková

• Krajské kolo súťažnej prehliadky tvorby neprofesionálnych výtvarníkov Košická paleta 2007:
1. miesto – Barbora Vodrážková
Čestné uznanie – Peter Marga, Jarmila Mitríková

• Celoslovenské Bienále detskej výtvarnej tvorby Veľký Krtíš 2007 – V. Krtíš/SR:
Čestné uznanie – Karolína Mitrová, AnnaMária Gaďová,
Sarah Vendrinská, Michaela Čavargová

• XII. Medzinárodný festival detskej výtvarnej tvorby Goleniow 2007 - /Poľsko:
1. miesto - Miroslava Trávnicsková
2. miesto - Alexandra Bezeková
3. miesto - Anna Vojtovičová
Čestné uznanie - Peter Tatraj
• Výtvarná súťaž Farby jesene 2007- Košice/SR :

2. miesto - Simona Hermelyová

3. miesto - Mária Oravcová
Čestné uznanie - Juraj Bodnár

• 15. ročník výtvarnej súťaže Košická matičná tvorivá jeseň 2007- Košice/SR:

1. miesto - Beáta Špiláková
2. miesto - Anna Soročinová
3. miesto - Adam Baník
Čestné uznanie - Zuzana Husťáková
Čestné uznanie - Simona Hermelyová

• IV. medzinárodná výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica 2007 - Dolný Kubín/SR:
1. miesto – Viera Molnárová

Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2005/2006 :

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby Zelený svet 2006 –Banská Bystrica/SR:

cena - Katarína Lásková

• Celoslovenská súťaž výtvarnej tvorby detí a mládeže Malé grafické formy 2006 – Vrútky/SR:
cena - Gabriela Maximová

• Regionálna súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby Košická paleta 2006 - Košice/SR:
2. miesto : Zuzana Mikulášová

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby Bienále fantázie 2006 - Martin/SR:
cena - Zoran Trpčevski

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby Shankar´s 2006 – New Delhi/India:
Strieborná medaila - Simona Cirbesová
Cena - Dana Vargovčíková

• Medzinárodná výtvarná súťaž Bohúňová paleta - Dolný Kubín/SR :
Bronzové pásmo - Anna Vojtovičová
Strieborné pásmo - Daniela Senčáková
Čestné uznanie - Eliška Regimunová

• Okresné kolo výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2006 - Košice/SR:

1. miesto - Jana Hatalová 2. miesto - Simona Drozdová
• XIV. ročník regionálnej výtvarnej súťaže Košická matičná jeseň 2006 - Košice/SR:
1. miesto - Gréta Mária Hajduková
2. miesto - Lucia Semanová
3. miesto - Simona Cirbesová
3. miesto - Peter Tatraj
Čestné uznanie - Jakub Zbojan

• 2. roč. regionálnej prehliadky výtvarných odborov ZUŠ Orbis Pictus 2006 – Košice/SR:
Cena za prácu v materiáli - Roman Danko
Cena za maľbu - Michal Stanko
Cena za kolekciu keramiky - ZUŠ-VO Kováčska 43

• III. Medzinárodná detská výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica 2006 - Dolný Kubín/SR:

2. miesto - Veronika Jalčová

• Medzinárodná detská výtvarná súťaž LIDICE 2006 – Praha/ČR :

Medaila - Zora Kuruczová
Čestné uznanie - Martina Hladká, Rosana Báthoryová
Miroslava Mertová, Jana Kaňuchová
Zuzana Kravcová, Zuzana Zatrochová Anna Mária Kubincová, Viktor Klema



Úspechy vo výtvarných súťažiach v školskom roku 2004/2005 :
• 1. roč. regionálnej súťažnej výstavy ORBIS PICTUS - /VSG Košice, jún 2005/:
Cena za keramiku - Petra Bejdová
Cena za prácu v materiáli - Jarmila Mitríková
Cena za kolekciu prác - ZUŠ-VO Kováčska 43

• Krajská prehliadka tvorby neprofesionálnych výtvarníkov Košická paleta 2005 – Košice/SR:
1. miesto /grafika/ - Jarmila Mitríková

• Regionálna prehliadka detskej výtvarnej tvorby Matičná jeseň 2004 – Košice/SR:

1. miesto B-kategória - Michal Michna
2. miesto B-kategória - Matúš Groško
3. miesto B-kategória - Juraj Bodnár

• Medzinárodná prehliadka detskej tvorby Bohúňova paleta 2004 - Martin/SR:
Bronzové pásmo - Sidónia Tomková
Bronzové pásmo - Daniel Bandurčin

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby Shankar´s 2004 - New Delhi/India:

Strieborná cena - Nikola Klubertová
Strieborná cena - Nikola Kozáková

• Medzinárodná prehliadka výtvarnej tvorby Zelený svet 2005 - B. BystricaSR:
Cena - Petra Pacáková
Cena diváka - Zuzana Tabačková

• Medzinárodná súťaž detskej výtvarnej tvorby Rainbow 2004 - Zánka/Maďarsko:
Strieborná cena - Roman Valenta

• Regionálna prehliadka výtvarných prác na tému architektúra Archfilm 2004 - Košice/SR:
Cena za kresbu - Ivan Rosa
Cena za maľbu - Sandra Bartošová
Cena za kolekciu grafík - ZUŠ-VO Kováčska 43

• Medzinárodná bienále detskej výtvarnej tvorby TORUŇ 2004 - /Poľsko:

Cena - Martina Hladká
Cena - Martina Vasiľová
Cena - Peter Marga
Cena za kolekciu prác - ZUŠ-VO Kováčska 43

• 1. Európsky festival umeleckého školstva - Trenčín /SR:
Čestné uznanie za kolekciu prác - ZUŠ-VO Kováčska 43

Obhajoby tvorby absolventov 2019

abs_vernisaz_ZUS4275.jpg
Prihláste sa
do ateliéru fotografie!
V ateliéri fotografie učíme žiakov používať digitálne a analógové fotoaparáty.
Vyučujeme základy fotografovania, portrétnu, umeleckú, reportážnu a reprodukčnú fotografiu. Vyvolávame filmy a papierové fotografie v tmavej komore.
*
Chceš?
ovládať 
Photoshop?
Prihlás sa
do ateliéru
počítačovej grafiky!
Ateliér počítačovej grafiky umožňuje rozvoj výtvarného myslenia a cítenia realizovaného v grafických médiách.
Výučbový proces zabezpečujeme v samostatnom ateliéri prostredníctvom počítačov
v grafických programoch adobe a v aplikáciách na spracovanie obrazu.
Žiakov vzdelávame v grafickom dizajne, v počítači vylepšujeme fotografie, tvoríme digitálnu grafiku, štylizované ilustrácie, písmo a typografiu. Tvoríme firemné logá, vizitky, 3D diela a ďalšie položky.
Na druhom stupni učíme vizuálnej komunikácii.
*
Prvý bol Macintosh
prezentácia 24.1.1984
Model No:  M0001
Pamäť:  128 kb !
Displej:  9 palcový,
   monochromatický
Váha:  7,5 kg
Prvý osobný počítač na trhu, ktorý použil myš a spopularizoval GUI
grafické používateľské rozhranie
(angl. Graphical User Interface),
ako ho poznáme dnes, umožňujúce ovládať počítač pomocou súboru interaktívnych obrazových prvkov. Tie spúšťajú príkazy a umožňujú priamu interakciu so zariadením.

*
Joseph Nicéphore Niépce (1826)
*
Najstaršiu fotografiu, ktorá sa zachovala dodnes, urobil v roku 1826 francúz Joseph Nicéphore Niépce.
Jednoduché fotoaparáty, v ktorých sa lúče svetla odrážali od objektu, prechádzali cez malý otvor v tmavej skrinke, aby vytvorili prevrátený obraz na protiľahlom tienidle vo vnútri, boli objavené o storočie skôr. Problémom bolo, ako urobiť stálu fotografiu. Niépce to vyriešil tak, že do svojho aparátu vložil kovovú platničku pokrytú tenkou vrstvou živice a olej. Po ôsmich hodinách sa na platni vytvoril obraz pripomínajúci ducha. Kvalitu fotografií čoskoro nato zlepšil ďalší Francúz Louis Daguerre a Angličan William Fox Talbot. Daguerrova fotografia jeho umeleckého štúdia bola prvá naozaj úspešná fotografia na svete (1837). Bola nazvaná daguerrotype a bola to fotografia na medenej platni pokrytej kuchynskou soľou.
*
Louis Daguerre (1837)

*
Gen. PhDr. Milan Rastislav Štefánik
(* 21.7.1880 – † 4.5.1919)
100

Nariadenie EP a Rady EÚ 2016/679
*

 

 

výklad Hlavná ulica č.55
Tablo našich absolventov
autor tabla: Nina Porubänová

*
autor plagátu: Anthony Martin
výstava absolventov

Slavomír Arvai "Paynova šedá svetlá, EAN"
abstraktná maľba, akryl na plátne


Martin Duraník "Inštalácia", koncept

Barbora Butalová "Transcendencia I."
olejomaľba na plátne

Eduard Kušnír "Architektúra I."
akryl na plátne
*
Ak chceš vidieť ďalšie photos,
klikni na obrázok vpravo hore
- Obhajoby tvorby absolventov 2019...
*
*
*

*
Karolina Naďová "Exlibris Horses"
grafická technika linoryt
*
Polina Yudina   "Abstrakcia"
grafická technika linoryt
*
Karin Eštoková   "Autoportrét"
grafická technika suchá ihla
*
Šimon Vaitovič   "Zátišie"
grafická technika linoryt
*
Slavomír Arvai   "Torzo"
grafická technika suchá ihla
*
Ivona Kovaříková,  "Sen"
grafická technika linoryt
*

Miroslava Láncošová "Architektúra"
grafická technika linoryt
*
Eva Mária Moleková "Portrét"
grafická technika linoryt
*
Natália Mozešová  "Koníky"
grafická technika suchá ihla
*
Ivona Kovaříková
grafická technika suchá ihla
*
Kristína Ivanová  "Autoportrét"
grafická technika suchá ihla
*

maliar  A l e x a n d e r 
ECKERDT
*
 vyrezávanie  
     tekvíc       na       druhý 
 Festival      Svetlonosov  * 
 Výstava žiariacich tekvíc, živé rozprávkové postavičky a tvorivé jesenné dielne, to je len časť bohatého programu s názvom Festival Svetlonosov, ktorý už druhýkrát pripravilo mesto Košice pre všetkých Košičanov, ale aj návštevníkov mesta.   
*

*